Schools.by приносит свои извинения за возникшие технические неполадки.

Цели и задачи школы

Дата: 15 ноября 2014 в 09:26, Обновлено 12 сентября в 13:18

МЕТАДЫЧНАЯ ТЭМА

Рэалізацыя сучасных дыдактычных падыходаў у выкладанні вучэбных прадметаў

Задачы школы на 2019/2020навучальны год:

1. Павышэнне якасці адукацыі праз выкарыстанне разнастайных формаў і метадаў самастойнай работы навучэнцаў.

2. Стварэнне ўмоў для гарманічнага ўзаемадзеяння навучэнцаў з рознымі адукацыйнымі патрэбнасцямі і магчымасцямі ва ўрочнай і пазаўрочнай дзейнасці.

3. Павышэнне ўзроўню выхаванасці навучэнцаў праз якасную рэалізацыю мерапрыемстваў Праграмы выхавання на 2016-2020 гады, мерапрыемстваў прысвечаных Году Малой радзімы, далучэнне да сацыяльна значнай дзейнасці шляхам развіцця валанцёрскага руху.

4. Стварэнне ўмоў для ўмацавання здароўя дзяцей шляхам якаснай арганізацыі харчавання вучняў, удасканалення фізкультурна-аздараўленчай работы і выканання ўсіх патрабаванняў па стварэнні бяспечных умоў правядзення адукацыйнага працэсу.

5. Павышэнне ўзроўню прафесійнага майстэрства педагогаў праз актуалізацыю і паглыбленне прадметных ведаў настаўнікаў, удасканаленне методыкі выкладання вучэбных прадметаў, авалоданне здароўезберагальнымі адукацыйнымі тэхналогіямі.

6. Умацаванне  матэрыяльнай базы ўстановы праз набыццё спартыўнага інвентару, кухоннага абсталявання, сродкаў навучання для вучэбных кабінетаў.