Для педагогов и модераторов.

Актив класса:
Марковская Ольга - староста класса
Иголко Дмитрий -- спортивный сектор
Романчук Дмитрий-- трудовой сектор

Паважаныя бацькі! У час летніх канікул у школе, з 15 чэрвеня па 8 ліпеня, будзе працаваць аздараўленчы лагер.
Вучні, якія наведваюць секцыі ад Зэльвенскай ДЮСШ , могуць аздаравіцца ў спартыўным лагеры з 21 ліпеня па 1 жніўня.
З канца чэрвеня пачне працу аздараўленчы лагер "Блакітная хваля".
Жадаем правесці летні адпачынак з карысцю.

27 сакавіка вучні класа прынялі ўдзел у працоўнай акцыі "Чысты двор". Шасцікласнікі працавалі на тэрыторыі школы: падмяталі дарожкі, сабіралі смецце, падграбалі .

Шасцікласнікі рыхтуюцца да свята яднання народаў Расіі і Беларусі. Падбіраюць матэрыял перыядычнага друку, рыхтуюць малюнкі і пытанні віктарыны. Плануецца наведванне выставы літаратуры у сельскай бібліятэцы па дадзенай тэматыцы.

7 сакавіка прапануецца экскурсія па маршруту аг.Каралін - г.Слонім. Экскурсантам прапануецца наведаць Слонімскі тэатр і паглядзець спектакль "Чырвоная шапачка".

24 лютага ў класе праведзена акцыя "Чытаем разам, чытаем па-беларуску". Шасцікласнікі на перапынках чыталі на беларускай мове мастацкія творы. А таксама дзяліліся навінамі рэспублікі за мінуўшы тыдзень, выкарыстоўваючы беларускамоўнае выданне - газету "Звязда".

24 февраля в 16:30 | Кречко А. И. | нет комментариев

У класе прайшло тэматычнае інфармаванне, прысвечанае 31-гадавіне вываду савецкіх войск з Афганістана.
Вучні пазнаёміліся з цікавымі фактамі Афганскай вайны (1979- 1989). Успомнілі ўражэнцаў Зэльвеншчыны, якія загінулі або прапалі без вестак на той непатрэбнай вайне.

12 февраля в 10:08 | Кречко А. И. | нет комментариев

В рамках недели профилактики алкоголизма пройдёт классный час по теме " Влияние алкоголя на организм человека". Учащиеся готовят рисунки, ищут ответы на вопросы викторины, а также пройдёт беседа с элементами рассуждений.

У апошні дзень другой чвэрці ў школе прайшла дабрачынная ярмарка "Нашы дзеці". Шасцікласнікі прынялі актыўны ўдзел. Удзячны бацькам за дапамогу ў арганізацыі ярмаркі. На выручаныя грошы будуць набыты падарункі для выхаванцаў сацыяльна-педагагічнага цэнтра г.п. Зэльва.
Усіх віншуем з надыходзячымі святамі. Жадаем здароўя, сямейнага дабрабыту, удачы.

25 декабря 2019 в 11:01 | Кречко А. И. | нет комментариев

З 25 снежня пачынаюцца зімовыя канікулы. 26 снежня ў 14 гадзін для вучняў 2-7 класаў пройдзе навагодні ранішнік.
У час зімовых канікул у школе будуць працаваць спартыўныя секцыі, заняткі па інтарэсах, Таксама пройдуць інтэлектуальныя, працоўныя, спартыўныя мерапрыемствы і акцыі.

18 декабря 2019 в 17:16 | Кречко А. И. | нет комментариев

У рамках акцыі "Новы год у музеі" рыхтуецца новая экспазіцыя з старых навагодніх віншавальных паштовак і ёлачных цацак. Просьба іпрыняць актыўны ўдзел.

10 декабря 2019 в 18:00 | Кречко А. И. | нет комментариев