Актив класса:
Марковская Ольга - староста класса
Иголко Дмитрий -- спортивный сектор
Романчук Дмитрий-- трудовой сектор

Вучні павінны прайсці працоўную летнюю практыку. Неабходна адпрацаваць 5 дзён па 3 гадзіны. Графік праходжання практыкі наступны:
Іголка Дзіма - з 03.06 па 07.06
Маркоўская Вольга -з 01.07 па 05.07
Раманчук Дзіма - з 24.06 па 28.06
Янчылік Аляксей - з 01.07 па 05.07

15 мая прайшла класная гадзіна па тэме "Мая сям'я - маё багацце". У кожнага чалавека ёсць каштоўнасці без якіх немагчыма існаваць. Адной з такіх каштоўнасцей для чалавека з'яўляецца сям'я. Пяцікласнікі чыталі вершы, складалі прыказкі, прымаўкі, малявалі малюнкі. У канцы класнай гадзіны праслухалі прытчу пра ролю бацькоў у выхаванні дзяцей.
Вучням 5-га класа пашанцавала, усе яны выхоўваюцца ў поўных шчаслівых сем'ях.

Напярэдадні свята Вялікай Перамогі вучні класа ўдзельнічалі ў працоўнай акцыі "Помнікі". Падмяталі дарожкі каля помніка загінуўшым воінам аг. Каралін, збіралі смецце.
Памяць аб тых жорсткіх ваенных часах патрэбна не мёртвым, а патрэбна жывым. Таму навядзенне парадка каля помніка -гэта абавязак кожнага сапраўднага грамадзяніна нашай дзяржавы незалежна ад узросту.

2 мая прайшла працоўная акцыя "Наша праца табе, дарагая Радзіма", прысвечаная 75 -годдзю вызвалення Беларусі ад нямецка-фашысцкіх захопнікаў. Вучні працавалі на прышкольнай тэрыторыі. Сабіралі смецце каля вадаёма.
Пяцікласнікі пазнаёміліся з выставай літаратуры ў школьнай бібліятэцы, прысвечаная 75-годдзю ўтварэння Гродзенскай вобласці.

Вучні наведалі сельскую бібліятэку. Пазнаёміліся з выставай літаратуры да 75 годдзя вызвалення Беларусі ад нямецка-фашысцкіх захопнікаў.
Затым прайшоў конкурс малюнкаў "Дзеці малююць вайну". Хлопчыкі малявалі ваенную тэхніку: танкі, самалёты. Оля намалявала параненнага салдата.
Затым была праведзена віктарына "Юныя героі Зэльвеншчыны".

Адпачынак у аздараўленчым лагеры - выдатная магчымасць узнавіць сілы, магчымасць знайсці новых сяброў, набрацца новых эмоцый і ўражанняў.
Ёсць магчымасць прайсці аздараўленне ў лагеры "Блакітная хваля", які размешчаны ў жывапісным месце на беразе вадосх лагер будзе функцыянаваць у 4 змены:
02.06.19 - 19.06.19,
22.06.19 - 09.07.19,
13.07.19 - 30.07.19,
03.08.19 - 20.08.19.
У аздараўленчым лагеры створаны выдатныя ўмовы для адпачынку: пражыванне ў карпусах, якія маюць асобныя ўваходы для дзяўчынак і хлопчыкаў. Зручныя дзіцячыя ложкі, каля кожнага ёсць тумбачка. У жылым пакоі знаходзіцца пісьмовы стол, шкааф, люстэрка.
Для дзяцей арганізавана 5-ці разовае харчаванне, натуральныя сокі, свежая садавіна, выпечка. На працягу аздараўленчага перыяду працуе медпункт.
На тэрыторыі лагера ёсць усё для актыўнага адпачынку - пляцоўкі для гульняў, спартыўны гарадок, футбольнае поле, клуб , летняя эстрада, кастравая.
На тэрыторыі лагера абсталяваны пляж для купання.

Паважаныя бацькі! Вам прапануецца аздараўленне вашых дзяцей у час летніх канікул.
Школьны аздараўленчы лагер будзе працаваць з 3.06.2019 па 26.06.2019 ( субота, нядзеля - выхадныя дні).
З 22 ліпеня па 30 ліпеня будзе працаваць спартыўна-палатачны лагер для тых вучняў, якія наведваюць спартыўныя секцыі ад Зэльвенскай ДЮСШ.
А таксама можна прайсці аздараўленне ў "Блакітнай хвалі"( на адной з 4-х змен).

Віншуем Іголка Дзмітрыя, заняўшага 3-ае месца ў раённай алімпіядзе па беларускай мове. Жадаем далейшых поспехаў.

З вучнямі класа праведзены навучальны занятак па правілах бяспечных паводзін у час вясновых канікул. Звернута ўвага на абавязковае нашэнне святлоадбівальных элементаў, бяспечныя паводзіны на вуліцы, дома, грамадскіх месцах.
28 сакавіка для вучняў школы арганізуецца экскурсія ў лядовы дварэц г.п. Пружаны.
2 красавіка у г.п.Зэльва, у доме культуры, будзе арганізавана цыркавое прадстаўленне для дзяцей. Кошт білета 10 рублёў.
Жадаем правесці цікава і з карысцю вясновыя канікулы.

13 сакавіка на класнай гадзіне прайшоў конкурс малюнкаў "Прыгажосць роднага краю", прысвечаны Году малой Радзімы. Оля Маркоўская намалявала лес зімой, Дзіма Раманчук ў сваім малюнку адлюстраваў Зэльвенскай вадасховішча. Дзіма Іголка прысвяціў свой малюнак любімай поры года, вясне. Абуджаецца прырода, з'яўлюяцца на дрэвах першыя лісточкі. Кожны малюнак індывідуальны, цікавы, перадаў настрой аўтара.